Digitālās drukas vēsture salīdzinājumā ar drukas vēsturi kopumā ir pavisam nesena. Drukas vēsture aizsākas 1439 gadā, kad Vācu uzņēmējs Johaness Gutenbergs izveidoja drukas mašīnu ar kuru varēja sākt masveida grāmatu ražošanu. Savukārt pirmās digitālās drukas mašīnas tirgū ienāca vien deviņdesmito gadu sākumā.Digitālā druka katru bildi liek kopā no sarežģītiem skaitļu kopumiem un matemātiskām formulām. Šīs bildes ir veidotas no punktu matricas, kuras punktus dēvē par pikseļiem, un šo procesu sauc par digitalizēšanu. Digitalizētās bildes tad izmanto lai kontrolētu tintes un toneri lai reproducētu attēlus.Digitālā druka izmanto krāsu pārvaldes sistēmu, kas nodrošina ka viens fails drukāts uz diviem dažādiem digitālās drukas printeriem izskatīsies vienādi.1993. Gadā tika izlaists pasaulē pirmais krāsainais digitālais printeris, kuru sauca Indigo. Šī mašīna aizsāka drukas industrijas revolūciju – klienti varēja pasūtīt nelielus daudzumus, personalizētus, kvalitatīvus drukas produktus tieši no sava datora.Drukas iekārtas nosaukums nāk no uzņēmuma kuru 1977. gadā dibināja Benijs Landa, lai izstrādātu pasaulē ātrāko attēlu kopētāju. Landa vēlāk atklāja, ka tinte, kas izstrādāta priekš foto kopētāja, saukta par ElectroInk, var tikt izmantota arī drukas mašīnās. ElectroInk izmanto mazas krāsas daļiņas, kas ir apstrādātas ar attēlveidošanas eļļu, ko sauc par Isopar, kas dod iespēju pievilkt vai atgrūst krāsu ar sprieguma palīdzību. Tinte uz papīra virsmas veido plānu un gludu plastmasas slāni.2000. Gadā Hewlett Packard (HP) uzņēmums investēja 100 miljonus Indigo attīstībā, kas tajā laikā deva viņiem 13% no uzņēmuma akcijām. Gadu vēlāk, sestajā septembrī, HP nāca klajā ar paziņojumu, ka viņi iegādāsies atlikušās akcijas par 629 miljoniem dolāru.Landas sacītais uzņēmuma pārņemšanas laikā:
“Ievadīt drukas industriju digitālajā ērā ar mūsu Indigo tehnoloģiju vienmēr ir bijusi mūsu misija. Tagad, kā daļai no HP, mērķis ir sasniedzams.”
Kopš pirmās digitālās drukas mašīnas izlaišanas digitālās drukas tirgus vienmērīgi auga, 2010. gadā tas sasniedza 85.2 miljardus dolāru, savukārt 2016 gadā 18% no visas drukas notika izmantojot digitālās drukas tehnoloģiju.Drukas industrijas eksperts Kriss Bakers, bijušais HP un Indigo viceprezidents, paredz, ka šī izaugsme turpināsies arī nākotnē.“Digitālā druka nākotnē būs pieejama visur. Digitālā druka netiks izmantota tikai komerciālai drukai, to izmantos publikācijām un iesaiņošanai. Es ticu ka digitālās drukas mašīnas tiks pielāgotas iepakojumu drukai – iepakojuma personalizēšanai nākotnē būs liela ietekme. Digitālās iespiedmašīnas ar laiku arī kļūs ātrākas un būs pielāgotas vairākiem drukas veidiem” viņš saka.